Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
62 1319
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Rozmiar koła
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej

Pedały rowerowe

Łącząc rowerzystę z rowerem oraz przenosząc moc na napęd, pedały rowerowe mają ogromne znaczenie dla efektywności, wygody i bezpieczeństwa jazdy. Muszą więc być dobrze dopasowane do jej stylu, a także do umiejętności i preferencji użytkownika. W sklepie rowerowym COLEX przygotowaliśmy wysoko oceniane pedały zatrzaskowe i platformowe znanych marek, m.in. Shimano SPD, Look Keo i Bontrager Comp. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne materiały, systemy regulacji i zwiększona powierzchnia podparcia: to kilka cech, które istotnie podwyższają osiągi, stabilność i komfort jazdy. Wypróbuj i wprowadź swoje rowerowe wyczyny na jeszcze wyższy poziom!

Pedały platformowe dla amatorów rekreacyjnej i miejskiej jazdy

Najprostszym rozwiązaniem są pedały rowerowe platformowe, czyli takie, które nie wymagają wpięcia, więc specjalnych bloków i obuwia oraz umiejętności. To pedały dla każdego, przede wszystkim dla rowerzystów początkujących, miejskich i rekreacyjnych. Są proste i uniwersalne, dają stopom pełną swobodę ruchu, a dzięki temu eliminują ryzyko wywrotki, bo łatwiej jest się podeprzeć. To dość szeroka grupa produktów, w której znajdziesz zarówno najzwyklejsze najtańsze pedały, jak i modele dla bardziej wymagających użytkowników. Przykładem są pedały rowerowe MTB od marki Bontrager z wytrzymałym nylonowym korpusem, maszynowymi łożyskami czy wymiennymi stalowymi pinami, które zapewniają świetną przyczepność. Sprawdź, z jakich materiałów wykonano pedały rowerowe (metalowe/aluminiowe są solidniejsze niż plastikowe, choć cięższe i droższe), i czy ich kształt zapewni Ci dobre podparcie.

Jeśli zależy Ci na poprawie stabilności, a nie chcesz inwestować w pedały zatrzaskowe lub jeździsz tylko rekreacyjnie, sprawdź modele platformowe z noskami: nakładkami, w które wsuwasz buty. Tego typu pedały możesz kupić lub przerobić swoje, montując do nich nosek.

Pedały SPD i inne systemy zatrzaskowe dla sportowców: profesjonalistów i amatorów

Dla profesjonalnych i amatorskich (ale doświadczonych) kolarzy powstają pedały zatrzaskowe, w które stopy się wpina. Pedałowanie staje się wydajniejsze – jadący sprawniej dociska i podciąga pedały, ma lepszą kontrolę przenoszenia mocy, a przy tym zyskuje stabilność (stopy są z nimi połączone). Modele zatrzaskowe wymagają natomiast wprawienia się w ich wpinaniu i wypinaniu, czyli trzeba troszkę poćwiczyć. Buta i pedał łączy blok (często jest dostępny w zestawie). Aby wpiąć blok w systemie SPD lub innym zatrzaskowym, potrzebujesz specjalnego obuwia: i je także znajdziesz w naszym sklepie.

W tej grupie przygotowaliśmy dobrze oceniane, popularne produkty półprofesjonalne i profesjonalne. Są to oczywiście pedały rowerowe Shimano SPD (Shimano Pedaling Dynamics), ale także systemy od marki Look: Keo Blade Carbon czy Xtrace. Pierwsze chętnie wybierają rowerzyści szosowi: przy zwiększonej powierzchni podparcia wciąż są lekkie i aerodynamiczne. Producent zamienił standardową sprężynę na karbonową płytkę, dodał płynny system łożyskowania i kanały powietrzne w obudowie – ułatwił wpinanie i wypinanie i zmaksymalizował wymianę energii podczas jazdy szosowej. A drugie są przeznaczone do jazdy górskiej: mają otwartą konstrukcję (łatwo czyści się z błota) i uszczelniony podwójny system łożyskowania.

Dobre pedały rowerowe – na co zwrócić uwagę?

  • Rodzaj, przeznaczenie pedałów. Jeśli szukasz zwykłych pedałów, upewnij się, że nie wybierasz zatrzaskowych: te wymagają specjalnych butów i wprawy. Wielu producentów tworzy też oddzielne modele do jazdy szosówką i rowerem MTB. Pedały szosowe są odpowiednio lżejsze i mają bardziej aerodynamiczną formę, a te do rowerów górskich wyróżnia lepsza przyczepność i wytrzymałość, czyli przystosowanie do trudnych i ekstremalnych warunków jazdy.
  • Materiały, technologie i rozwiązania. Pedały muszą być niezawodne: bez nich nie wrócisz bezpiecznie do domu. Dlatego polecamy modele aluminiowe i stalowe lub z nowoczesnymi materiałami, takimi jak karbon i nylon. To trwałe, a przy tym lekkie tworzywa, dzięki czemu można jednocześnie obniżyć wagę i zwiększyć powierzchnię elementu, aby zapewniał większą stabilność i wygodę. Zależy Ci na zwiększeniu osiągów? Szukaj modeli z karbonową płytką, zamiast sprężyny, z aerodynamicznym profilem i płynnym systemem łożyskowania.
  • Marka producenta i cena. W sklepie COLEX proponujemy najlepsze części rowerowe dostępne na rynku, bardzo zależy nam też na korzystnym stosunku jakości do ceny. Dlatego wyselekcjonowaliśmy pedały marek Shimano, Look i Bontrager z różnych półek cenowych i z odmiennymi rozwiązaniami. Te marki dostarczają produkty zarówno profesjonalistom, jak i rowerzystom amatorom, są synonimem solidności, innowacji i komfortu. Takie dobre pedały do roweru poprawią Twoje możliwości i zapewnią Ci maksimum wygody i radości jazdy.