Kategorie Bloga

TREK 1120

- Kategorie : Aktualności

Mamy świetne informacje dla kolarzy których najbardziej interesują wyprawy w nieznane. TREK właśnie udostępnił nam informację o nowym, przyszłorocznym modelu 1120. Jak widać, jest to wyprawowy harpagan 

Kilka słów od producenta:
Lekka rama z aluminium Alpha Platinum powstała w oparciu o popularny model Trek Stache, jednak aby zapewnić stabilność przy "pełnym załadunku" wprowadziliśmy kilka zmian w geometrii. Wydłużyliśmy specyficzną dla Stacha rurę tylnych widełek (podniesiona rura dolnych widełek) aby wydłużyć rozstaw kół, co przekłada się bezpośrednio na większą stabilność kiedy teren staję się bardziej wymagający. Pozostawiliśmy haki Straglehold aby zachować możliwość indywidualnego dopasowania geometrii. Pewność prowadzenia natomiast, zwiększa rozstaw osi Boost

Model 1120 wyposażyliśmy w nowy widelec karbonowy, oraz wykonane z myślą o tym modelu bagażniki - jeden z ich, montowany jest bezpośrednio do korony widelca. Dodaliśmy również po trzy mocowania na każdej z goleni widelca, co pozwala na montaż teoretycznie każdego akcesoria korzystającego z tego typu mocowania. Montaż nowego 29 calowego widelca amortyzowanego nie zmienia sposobu prowadzenia modelu 1120.

Lekkie i trwałe obręcze SUNringlé Duroc 50 doskonale współpracują z oponami bezdętkowymi Bontrager Chupacabra 29 x 3” w które wyposażony jest model 1120. Nowy napęd Shimano SLX oferujący szeroki zakres biegów (11-46T) zabierze Cię na szczyt każego podjazdu. Korby Race Face Aeffect wyposażono w zębatkę wykonaną z wysoce wytrzymałej stali, a hamulce SRAM Level T z tarczami 180 mm gwarantują kontrolę nad rowerem, nawet na superstromych zjazdach. Wyprawową specyfikację uzpełnia sztyca regulowana Bontrager Drop Line oraz kierownica Crivitz.

Wygoda, ergonomia i wydajność systemu bagażowego to w świecie wypraw - nie tylko rowerowych - jeden z głównych czynników wpływających na nasze ogólne odczucia z przygody. Model 1120 wyposażono w nisko osadzone mocowania bagażu, a unikalny bagażnik tylny pozwala rowerzyście na montaż standardowych tzw."suchych worków" (z ang. "dry bags") o maksymalnej pojemności 8 litrów bliżej podłoża, co znacząco wpływa na stabilność prowadzenia roweru. Na tylnym bagażniku można również bezpiecznie zamontować śpiwór, namiot czy karimatę. Przedni bagażnik w modelu 1120 zagospodarowuje przestrzeń pomiędzy kierownicą a przednim kołem, pozwalając rowerzyście na zapakowanie niezbędnych przedmiotów tak, by były zawsze pod ręką. Oba bagażniki można zdemontować odkręcając cztery śruby, co faktycznie jest - mityczną już w rowerowym świecie - "5 minutową robotą". Model 1120 wyposażony jest również w standardowe mocowania bagażnika, co pozwala na montaż pełnych sakw jeśli masz zamiar zniknąć z radaru na dłużej.

Przyjmujemy już zamówienia z pierwszą dostawą na marzec. Sugerowana cena detaliczna: 11 999zł