Pedały Look Keo Blade

490,00 zł
Brutto

Ilość

Ze względu na duże braki produktów u naszych dostawców i w związku z tym brak możliwości ich uzupełniania w naszym sklepie prosimy o sprawdzanie dostępności przed dokonaniem zakupu.


Produkt dostępny w sklepie stacjonarnym wysyłamy w ciągu 24 h.
Produkt sprowadzany z magazynu zewnętrznego wysyłamy w ciągu 4-7 dni.

Sprawdź dostępność

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Pedały Look Keo Blade

Pedały Look Keo Blade

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Pedały Look Keo Blade

Pedały Look Keo Blade

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Model Keo Blade jest efektem prac, które miały na celu zastosowanie technologi Blade w pedałach dostępnych dla każdego użytkownika. 
Wyjątkowość tej opatentowanej technologi polega na zwiększeniu poziomu niezawodności i bezpieczeństwa poprzez zastąpienie klasycznej sprężyny kompozytowa płytką. Takie rozwiązanie zapewnia łatwiej wyczuwalny moment wpięcia, lepsze trzymanie bloku i większa stabilność. Moment wypięcia w porównaniu z klasyczna sprężyna jest również szybszy i łatwiejszy. To wszystko pozwoliło skonstruować pedał jeszcze bezpieczniejszy i przyjazny dla użytkownika oraz pozwoliło zrezygnować z ustawienia siły wpięcia/wypięcia. Jednakże dla zaspokojenia potrzeb wszystkich użytkowników, Keo Blade dostępny jest w dwóch wersjach siły wypięcia: 8Nm która zaspokoi oczekiwania większości użytkowników, 12Nm odpowiednia dla zawodników i cięższych użytkowników. Niezależnie od wyboru, obie wersje posiadają możliwość wymiany płytki na model z inną charakterystyka siły wypięcia. 
Korpus pedałów wykonano z formowanego do ciśnieniem kompozytu z włókien szklanych a pełna integracja płytki wewnątrz niego pozwoliła stworzyć najbardziej aerodynamiczny profil jaki posiadają pedały szosowe w tej grupie. 
Kolejna przewaga pedałów Blade jest i maksymalna szerokość i powierzchnia podparcia. Wyposażone w płytkę ze stali nierdzewnej o szerokości 60mm, oferują 400mm2 powierzchni podparcia i kontaktu bloku z pedałem niezależnie od kąta w jakim się znajduje podczas pedałowania. 
Następnym elementem podnoszącym stabilność i podparcie są prace które zostały przeprowadzone w zakresie zoptymalizowania kształtu bloku i zapewnienie jego odpowiedniego położenia po wpięciu, niezależnie od katu w którym się znajduje, w pełnym zakresie pracy jak wykonuje podczas pedałowania. 
Dodatkowa zaleta jest niska waga którą osiągnięto dzięki nowej, lżejszej osi i materiałowi z jakiego wykonano korpus. 
Wylatkowa uwagę przy projektowaniu modelu Blade poświęcono niezawodności: korpus wykonano z materiału o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, powierzchnia podparcia wykonana ze stali nierdzewienie, pogrubiona oś z systemem podwójnego uszczelnienia i system łożyskowania pozwoliły stworzy wyjątkowo trwały i bezpieczny produkt. 
W celu poprawy wydajności, zastosowana nowa oś, która zmniejsza odległość miedzy butem a osią obrotu. System łożyskowania składa się z dwóch łożysk maszynowych oraz jednego igiełkowe, łożyska które wykorzystuje Look są zatwierdzone w specjalnym teście wytrzymałościowym. Polega on na na poddaniu łożysk pracy 2 mln cykli, przy kadencji 100 obrotów i obciążeniu 90kg. Test taki odpowiada, jeździe sprinterski o mocy 1700W w czasie 333 godzin. 
Test stawia im znacznie wyższe wymagania niż dotychczasowa norma EN14781. Ponadto, podwójny system uszczelnienia gwarantuje łożyskom żywotność na wyjątkowo wysokim poziomie 
Dzięki opcjonalnie dostępnym podkładkom, istnieje możliwość regulacji współczynnika Q-factor w zakresie 53-55mm co podnosi możliwość dopasowania pedałów do indywidualnych preferencji. 


W komplecie z pedałami dwa zestawy wymiennych płytek o dwóch siłach wypięcia, 8 i 12NM. 

Specyfikacja

Materiał :

Kompozyt

Oś :

Stalowa

Łożyska :

2 łożyska kulkowe, 1 łożysko igiełkowe

Luz roboczy :

0°, 4,5° lub 9° w zależności od koloru bloków ( czarne, szare, czerwone)

Siła/kąt wypięcia :

8 lub12Nm - dwa zestawy płytek w komplecie

Waga :

120g

 

LOOK

Opis

Podkategoria
Pedały
Typ
Zatrzaskowe

Specyficzne kody

Nowy produkt