Categories

Filtruj według

Cena
36 400
Kolor
więcej... mniej

Haki do wieszania rowerów

Chcesz wygodnie przechować swój rower? Na pewno przyda Ci się gadżet, dzięki któremu w dogodnym i bezpiecznym miejscu zawiesisz swój jednoślad i zaoszczędzisz przestrzeń. W tej kategorii zgromadziliśmy dla Ciebie nasze wieszaki na rowery – możesz wybierać spośród wielu modeli zróżnicowanych designem oraz sposobem działania. Zobacz, jakie wieszaki rowerowe oferuje Ci Sklep Rowerowy Colex!

Wieszak rowerowy nie tylko dla zawodowca

W dobie świadomości o negatywnym wpływie samochodów na środowisko i zdrowie jazda na rowerze cieszy się rosnącą popularnością. Nie tylko możesz poprawić dzięki niej kondycję, ale również aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Co jednak po zakończeniu przejażdżki? Pozostawienie jednośladu na zewnętrznym stojaku jest niebezpieczne, a nie każdy rowerzysta dysponuje garażem. W takiej sytuacji świetne rozwiązanie stanowią wieszaki na rowery.

Wieszak rowerowy – dlaczego warto go kupić?

Opisywane haki na rowery to praktyczne rozwiązanie dla wielu amatorów kolarstwa. Stojak poziomy lub specjalny wieszak pozwala przechować pojazd przy lub na ścianie, aby zapobiec uszkodzeniom mechanicznym jednośladu. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój rower nie będzie opierać się ramą 0o ścianę ani nie będzie narażony na niekorzystne czynniki na zewnątrz. Co więcej, bicykl przechowywany w pomieszczeniu mieszkalnym nie wymaga stosowania linki, łańcucha czy zamka płytowego. Wygodne przechowywanie roweru na wieszaku oznacza nie tylko bezpieczeństwo, ale również oszczędność miejsca.

Standardowo rower zajmuje niemało przestrzeni, co może powodować kłopoty, zwłaszcza zimą, kiedy Twój jednoślad oczekuje na wyjazd w trasę wiosną. Stabilny hak pozwoli Ci umieścić rower na ścianie – pionowo, poziomo lub pod kątem. W ten sposób uzyskasz „parking” bez poświęcania przestrzeni w salonie, na korytarzu czy w garażu. Poza sezonem rowerowym to bezpieczne miejsce dla Twojego jednośladu, a jednocześnie wyjątkowa ozdoba ściany. Puste wieszaki rowerowe również nie zajmują przestrzeni – co więcej, w niektórych modelach nieużywany hak możesz dodatkowo złożyć.

Praktyczne wieszaki na rowery – montaż

Opisywane wieszaki na jednoślady dostarczamy klientom w kilku modelach – każdy z nich ma swoje zalety, a także specyficzny montaż. Najczęściej wieszak rowerowy to prosty hak do przymocowania w ścianie. Powłoka z gumy lub tworzywa zapobiegnie zsuwaniu się bicykla, a także zarysowaniu ramy. Aby zapobiec śladom opon na ścianie, wybierz model wieszaka rowerowego ze specjalnymi wkładkami – wystarczy zmierzyć odległość kół i na tej podstawie zamocować osłonkę.

W naszym sklepie znajdziesz również wieszaki rowerowe ze specjalnymi, solidnymi podstawami ze stali. Konstrukcje zapewniają wytrzymałość na duże obciążenia (nawet do 16 kg), zatem bez obaw zawiesisz na nich jednoślady z aluminiową lub żeliwną ramą.

Stal nierdzewna pozwala na montaż wieszaków także na zewnątrz, np. na balkonie. W takiej sytuacji warto dodatkowo zastosować pokrowiec, aby zabezpieczyć pojazd przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami. Z pewnością o wiele lepiej sprawdzi się garaż lub zamontowanie wieszaka w piwnicy.

Jakie wieszaki rowerowe wybrać?

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy w pełni od Ciebie! Na początku pomyśl, na jakiej ochronie Ci zależy. Jeśli masz uniwersalny, niewyszukany jednoślad i często z niego korzystasz, prosty hak na rower powinien wystarczyć. Pozwoli Ci przechować bicykl, a jednocześnie szybko go zdjąć i przygotować się do jazdy.

Osoby, którym zależy na wyjątkowej ozdobie ściany oraz wyeksponowaniu jednośladu, często wybierają specjalne uchwyty poziome. Stabilne metalowe haki z odpowiednim kątem obrotu umożliwiają zawieszenie bicykla na ścianie. To świetna opcja na przechowanie roweru poza sezonem lub zaprezentowanie jednego z kilku modeli. Jeśli poszukujesz wieszaka, który umożliwi przechowanie roweru, a także kasku czy innych akcesoriów, w naszej ofercie z powodzeniem znajdziesz ciekawe opcje.

Wieszak na rower – na co zwrócić uwagę?

Wybierasz swój pierwszy wieszak na rower i nie wiesz, jaki model kupić? Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Parametry haka muszą być dostosowane do Twojego jednośladu. Zobacz, jakie wartości trzeba sprawdzić przed zakupami.

  • Dopuszczalna waga roweru – od tego parametru zacznij poszukiwania haka. Zawieszając ciężki rower na niestabilnym wieszaku, ryzykujesz uszkodzeniem jednośladu i samej ściany.
  • Maksymalna szerokość i wysokość opony – hak powinien obejmować oponę, aby utrzymać ją w miejscu.
  • Wymiary – sprawdź długość i szerokość haka, zwłaszcza jeśli nie dysponujesz dużą ilością wolnej przestrzeni.
  • Miejsce i sposób montażu – w zależności od modelu wieszaki na rowery mogą być montowane na ścianie lub pod sufitem. Przekonaj się także, czy do wybranego haka dołączono śruby mocujące.
  • Możliwość obracania roweru – wybrane haki na rowery są ruchome, zatem pozwalają Ci skierować oś jednośladu bliżej ściany (zamiast 90° – 45° lub mniej), aby zachować miejsce w pokoju.

Cena również gra sporą rolę, jeśli chodzi o dobór wieszaków rowerowych. Standardowo posiadacze wyspecjalizowanych rowerów z górnej półki powinni zainwestować w solidny wieszak. Na rower możesz zamontować również prosty hak. Pamiętaj, że najniższa cena nie zawsze oznacza najniższą jakość.

Hak na rower w Sklepie Rowerowym Colex

Od początku istnienia tego sklepu zależało nam, aby dostarczać klientom wszystko, czego potrzebują kolarze – w tym wieszaki rowerowe. Staramy się więc prezentować szeroki wybór tych akcesoriów. Dzięki temu oraz powyższym wskazówkom z pewnością szybko znajdziesz idealny hak dla swojego jednośladu.

sklepie rowerowym Colex mamy również inne akcesoria niezbędne do przechowywania rowerów, m.in.:

Wieszak rowerowy nie jest raczej akcesorium pierwszej potrzeby dla kolarzy, z pewnością warto mieć go jednak w mieszkaniu lub garażu. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki wieszak rowerowy wybrać, z chęcią Ci pomożemy. Jesteśmy zespołem doświadczonych rowerzystów, dlatego z przyjemnością udzielimy Ci fachowej porady dotyczącej doboru odpowiedniego osprzętu. Wystarczy krótki telefon, mail lub odwiedzenie siedziby sklepu Colex na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu – przekonaj się!