Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
135 1499
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Technologia
więcej... mniej

Kaski rowerowe

Dobry kask rowerowy to podstawowe wyposażenie każdego świadomego, odpowiedzialnego rowerzysty – bo ratuje zdrowie, a nawet życie, chroniąc głowę podczas wypadków, które przydarzają się również najlepszym. Zadbaj z nami o najwyższy poziom bezpieczeństwa, stawiając na kaski rowerowe Trek, Alpina, Bontrager, Rudy Project, Met – to światowy standard dostępny na wyciągnięcie ręki. Oferujemy kaski męskie i damskie oraz dziecięce – we wszystkich rozmiarach, z dużym zakresem regulacji, z zaawansowanymi technologiami (jak MIPS, WaveCel, BOA ), do jazdy zarówno amatorskiej jak i profesjonalnej czy ekstremalnej.

Kask Bontrager Solstice MIPS

Kask Bontrager Solstice MIPS

Cena 269,00 zł Cena podstawowa 279,00 zł
Od: 269,00 zł do: 279,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 279 zł
  • -3,58%
  • -3,58%
Kask Bontrager Starvos WaveCel

Kask Bontrager Starvos WaveCel

Cena 489,00 zł Cena podstawowa 579,00 zł
Od: 489,00 zł do: 579,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 579 zł
  • -15,54%
  • -15,54%

Jak wybrać odpowiedni kask rowerowy?

Trudno znaleźć choćby jeden sensowny argument przemawiający za jazdą na rowerze bez kasku. Natomiast dla ochrony głowy nie wystarczy po prostu kask rowerowy – musi być on dobrany do stylu jazdy i dobrze dopasowany. Jeżdżący agresywnie, wręcz ekstremalnie powinni pomyśleć o kasku dobrze chroniącym potylicę czy wręcz o kasku full face z ochroną szczęki. Najważniejsze sprawy to dobór rozmiaru i możliwość maksymalnego dostosowania kasku do kształtu głowy poprzez system regulacji. Warto też zwrócić uwagę na uwzględnione systemy i technologie: pod kątem zarówno bezpieczeństwa (MIPS, WaveCel), jak i wygody, chociażby magnetyczne zapięcie Fidlock.

Kask rowerowy damski, męski i dziecięcy

W sprzedaży znajdziesz kask rowerowy męski, damski i dziecięcy, ale również modele uniwersalne w różnych rozmiarach. Kask rowerowy dla dzieci jest naturalnie nie tylko odpowiednio mniejszy, ale zwykle też wyposażony w inne, bardziej zaawansowane zabezpieczenia spełniające wymagania norm ASTM. Często w tylnej części posiada czerwoną lampkę wsteczną. Poza tym – żeby zachęcić maluchy do jeżdżenia w kasku, wyrobić dobry nawyk, producenci dbają o ich atrakcyjną dziecięcą kolorystykę i wzornictwo. Także modele przeznaczone typowo dla kobiet mają zwykle nieco inny wygląd: często sprawiają wrażenie delikatniejszych i elegantszych.

Jak dobrać rozmiar kasku, czyli podstawa dopasowania modelu

Niezależnie od tego, czy wybierasz kask damski, czy męski, dla dorosłego czy dziecka, najważniejsza sprawa to dopasowanie jego rozmiaru. Zasada jest prosta – musisz zmierzyć swój (lub dziecka) obwód głowy. Otrzymaną wartość zaokrąglij w górę do cm. Rozmiary kasków są podawane w centymetrach, a każdy z nich posiada regulację zakresu obwodu umożliwiającą dopasowanie do głowy użytkownika (czyli kaski w rozmiarze 51-57 cm pasują do głów o obwodzie obejmującym podany zakres). Zmierz obwód miarką krawiecką (nie dociągaj jej za bardzo), obejmij nią głowę możliwie w poziomie tuż nad uszami i powyżej brwi. Wybierz kask, którego zakres rozmiaru obejmuje uzyskany w wyniku pomiaru wynik. Kask rowerowy nie może być ani za mały, ani też za duży – dla dziecka nie możesz go kupić na wyrost.

Kask szosowy i kask MTB, czyli przeznaczenie akcesorium

Producenci kasków przygotowując ofertę, uwzględniają dopasowanie modeli do typu rowerów i stylu jazdy. W związku z tym wyszczególniamy różne rodzaje kasków rowerowych - ze względu na budowę i przeznaczenie. Przykładowo kaski szosowe są maksymalnie lekkie. Zwykle mają aerodynamiczne kształty i zaawansowane systemy wentylacji, nie posiadają też daszków. Kaski MTB to z kolei solidniejsza ochrona z wykorzystaniem technologii WaveCel lub MIPS. Ich sportowy wygląd, doskonała wentylacja i niska waga sprawiają, że wybierane są do jazdy w każdych warunkach. Może to być teren, długie przejażdżki po szutrze, a nawet jazda w miejskich warunkach. Tego typu kaski rowerowe wyposażone są w daszek i wygodną regulację dopasowania obwodu głowy BOA.

Co innego kiedy chodzi o jazdę w trudnych warunkach - rowerzyści ekstremalni wybierają kaski full face, które są specyficzne i przypominają motocyklowe. Chronią potylicę, skronie i szczękę, a także są wyposażone w demontowalny daszek. Z uwagi na budowę cechuje je niższa wentylacja, ale i tak wystarczająca w krócej trwających wyścigach downhill czy enduro. Natomiast kask miejski wyróżnia się zazwyczaj bardziej odmiennym stylowym designem – i nierzadko przypomina np. czapkę, a jego mniej sportowy charakter sprawia, że doskonale komponuje się ze strojami typu każual. Jak wszystkie pozostałe modele zbudowany jest w oparciu o technologie zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa i dopasowanie.

Bezpieczny i wygodny kask na rower – materiały i technologie

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, kask na rower musi mieć solidną tłoczoną czaszę z odpornej na zgniatanie pianki EPS, która skutecznie zmniejsza ilość przenoszonej na głowę energii powstałej podczas uderzenia. W zewnętrzną część czaszy wtopiona jest skorupa dodatkowo wzmacniająca kask.

Najlepsze kaski posiadają natomiast jeszcze różne systemy ochrony mózgu np. MIPS specjalną cienką wkładkę, która daje możliwość przemieszczenia się kasku względem głowy podczas uderzenia skośnego. Dla naszego mózgu jest to wiele bardziej niebezpieczne i częściej występujące niż uderzenie proste. Dzięki MIPS uderzający o podłoże pod kątem kask przemieszcza się względem głowy, chroniąc nasz mózg przed energią skrętną.

Drugim rozwiązaniem jest przełomowy Wave Cell. To nic innego jak struktura setek połączonych ze sobą komórek wypełniających wnętrze czaszy kasku, stanowiących swego rodzaju amortyzatory. Podczas uderzenia sieć komórek ulega zgniataniu i zginaniu w różnych kierunkach, rozpraszając niebezpieczną dla mózgu energię, również tę obrotową występującą w uderzeniach pod kątem.

Dobry kask to również taki, który zapewnia komfort jego użytkowania podczas intensywnego wysiłku, dlatego niezmiernie ważne jest, aby posiadał otwory i kanały wentylacyjne odprowadzające nadmiar ciepła i miękką wyściółkę pochłaniającą wilgoć. Świetnie sprawdza się w kaskach Trek i w modelach Bontrager również system szybkiego wkładania i regulacji kasku jedną ręką – np. BOA, Dialed i magnetyczna klamra Fidlock. Zdecydowanie przyda się też zdejmowany daszek lub osłona Neovisor, która daje efekt czapki rowerowej z daszkiem bez konieczności jej wkładania. Niektóre kaski wyposażone są w praktyczny system uchwytów Blendr do kamer i lampek rowerowych.

Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością doradzimy i pomożemy dobrać najlepsze akcesorium. W sklepie rowerowym COLEX kupisz nie tylko kask, ale i skompletujesz cały rowerowy ubiór: koniecznie odwiedź zakładkę „Odzież rowerowa”.