Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
59 129
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej

Skarpetki rowerowe

Profesjonalna odzież rowerowa ma duże znaczenie nie tylko dla wygody, ale i osiągów – efektywności jazdy. Każdy element garderoby rowerzysty, kolarza jest ważny, także dodatki takie jak skarpety rowerowe. Dobre skarpetki kolarskie to dobrze dopasowane, gładkie bez odczuwalnych szwów, wykonane z materiałów odprowadzających wilgoć, dzięki czemu stopy są zawsze komfortowo suche. Przeciwdziałają też namnażaniu się bakterii, co ułatwia zachowanie higieny, w tym minimalizuje problem nieprzyjemnego zapachu. Dobrze przylegają oraz wywierają pożądany ucisk. Zazwyczaj są do tego wzmocnione na palcach i piętach, więc służą naprawdę długo. Chronią przed otarciami, zimnem i brudem. Przygotowaliśmy szeroki wybór skarpetek rowerowych dla każdego. Zapraszamy!

Czym wyróżniają się skarpetki rowerowe?

Skarpety kolarskie i rowerowe są tak zaprojektowane, aby zwiększyć komfort jazdy, a przy tym poprawić jej efektywność. Dlatego – po pierwsze – zamiast np. z bawełny z dodatkiem włókien elastycznych wiele modeli powstaje z materiału kompresyjnego – nylonu uzupełnionego o spandex. Długie skarpety kompresyjne wywierają lekki, bezpieczny ucisk na ciało, żeby zwiększyć przepływ krwi, zmuszając mięśnie nóg do intensywnego wysiłku. Ma to też znaczenie dla stabilizacji i regeneracji mięśni i stawów. A dodatkowy ucisk w okolicy podbicia zapewnia uczucie ścisłego trzymania stopy. Takie skarpetki rowerowe nie marszczą się i nie uciskają palców (mają płaskie szwy). Zwykle są dodatkowo wzmocnione na pięcie i palcach, więc nie przecierają się i zachowują trwałość oraz właściwości na długi czas.

Po drugie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych włókien, skarpety kolarskie skutecznie odprowadzają wilgoć i zapobiegają namnażaniu się bakterii. Niezależnie od liczby kilometrów „w nogach” stopy pozostają przyjemnie suche, a rowerzysta nie ma problemu z ich nieprzyjemnych zapachem.

Jak wybrać dobre skarpety rowerowe?

Większość skarpetek rowerowych to modele uniseksowe i uniwersalne, jednak spotkasz też w sprzedaży np. skarpetki rowerowe MTB lub przeznaczone tylko dla kobiet. W pierwszym przypadku są lepiej dostosowane do warunków albo wymagań jazdy w górskim terenie, są np. dłuższe czy grubsze, a w drugim węższe lub elastyczniejsze (zwykle też dostępna jest mniejsza rozmiarówka). Zwróć uwagę na ich materiał (kompresyjny, np. nylon, spandex) oraz właściwości odprowadzające wilgoć. Jeśli wybierasz skarpetki rowerowe zimowe, polecamy te z wełny merynosów – ciepłe i szybkoschnące (duży komfort termiczny), lecz także z uciskiem w okolicy podbicia.

Nasz sklep rowerowy online przygotował dla Ciebie najlepsze z dostępnych na rynku skarpetki kolarskie męskie i damskie m.in. od Trek i Bontrager. Wypróbuj: przekonaj się, jak wygodnie pokonasz nawet najbardziej wymagającą trasę!