Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
185 1799
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Pokrowce na rowery

Pokrowiec na rower jest niezbędny, jeśli przechowujesz swój sprzęt na zewnątrz – np. przy budynku, na balkonie lub w innym wilgotnym czy zanieczyszczonym środowisku, np. w piwnicy. Zwykle ma formę obszernej nylonowej lub wykonaj z poliestru plandeki i dobrze chroni przed czynnikami zewnętrznymi. W tej kategorii sklepu przygotowaliśmy również transportowe pokrowce na rowery, torby na rowery i walizki do przewozu roweru. To praktyczne akcesoria z oddzielnym miejscem na koła, kierownicę i inne części, z taśmami podtrzymującymi poszczególne elementy roweru. Jeżeli musisz przewieźć swoją maszynę w samolocie, pociągu czy w aucie, autobusie (w środku), to świetne rozwiązanie. Polecamy i zapraszamy!

Pokrowiec na rower na balkon – plandeka z wodoodpornego materiału

Do ochrony nieużywanego poza sezonem sprzętu sprawdzi się standardowa plandeka na rower. Dobry pokrowiec na rower na zimę jest wykonany z odpornego na wodę i promieniowanie UV oraz wytrzymałego materiału takiego jak np. nylon. Chroni sprzęt przed kontaktem z wilgocią i utrzymuje go w czystości, a przy tym sam szybko schnie, nie blaknie i służy przez wiele sezonów. Zwróć uwagę na to, by miał na dole ściągacz – nie będziesz obawiać się nawet silnego wiatru. Powinien też przykryć rower niemal w całości, razem z większą częścią kół. Polecamy pokrowce na rowery z doszytymi saszetkami, w których można je sprytnie schować, gdy nie są używane, aby nie zajmowały miejsca. Naprawdę dobre, praktyczne osłony robi m.in. Topeak, Evoc i Velosock.

Wybierając plandekę, pokrowiec na rowery, zwróć uwagę na jego wymiary. Zwykle jest dostępny w dwóch, trzech wariantach – dopasowanych do gabarytów różnych typów i modeli rowerów. Przykładowo pokrowce na rower od Topeak kupisz w dwóch rozmiarach: 170 × 100 × 50 cm i 196 × 105 × 63 cm.

Transportowy pokrowiec na rower – praktyczna torba podróżna

Plandeka na rowery chroni przechowywany na zewnątrz bądź w trudnych warunkach sprzęt przed niekorzystnymi czynnikami, jednak nie sprawdza się podczas transportu roweru. W tym przypadku potrzebny jest transportowy pokrowiec rowerowy – specjalna torba podróżna lub walizka do przewozu roweru (np. od EVOC, z linii Bike Travel Bag) na rower zdemontowany. Zdejmujesz kierownicę i koła i umieszczasz je w przeznaczonych dla nich przegródkach. Korpus roweru stabilizujesz taśmami, aby nie ruszał się podczas jazdy autem, pociągiem bądź w samolocie. Pokrowiec transportowy pozwala przewozić całe rowery w sposób bezpieczny, często i na duże odległości.

Torba dobrze zabezpiecza sprzęt: poszczególne części mają swoje miejsca, są również odizolowane od reszty, a przy tym chronione przed uderzeniami oraz otarciami. Taki pokrowiec rowerowy jest też niezwykle praktyczny, bo wyposażony m.in. w uchwyty transportowe, platformę z kołami czy tabliczkę na dane właściciela. Usztywniona walizka na rower to kolejna i raczej najlepsza forma ochrony szczególnie w transporcie lotniczym, gdzie bagaż z rowerem często nie jest zbyt delikatnie traktowany. Wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych dlatego stanowi najlepszą ochronę transportowanego jednośladu. Do transportu roweru na bagażniku za samochodem polecamy pokrowce Velosock. Elastyczny materiał odporny na wodę, kurz i promienie UV doskonale opina rower, tworząc możliwie najmniejszą bryłę mało podatną na opory powietrza.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze? Nasz sklep rowerowy online służy pomocą! Napisz lub zadzwoń, a polecimy najlepsze dla Ciebie akcesoria rowerowe.