Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
630 690
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Okulary rowerowe

Okulary rowerowe są równie ważne, jak dobre siodełko i wygodne chwyty. Eliminując problem rażącego słońca, zwiększają komfort i efektywność jazdy, a poza tym chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ponieważ odgrywają tak istotną rolę, w naszym sklepie rowerowym COLEX proponujemy uznane modele profesjonalne, w kilku wariantach – przyciemnianym, z polaryzacją albo fotochromami. Nowe technologie optyczne, dopasowanie do potrzeb kolarzy i modny design sprawiają, że te okulary wybierają zarówno zawodowi sportowcy (a w modelach Rudy Project jeździ m.in. team Bahrain-Merida z samym Vincenzo Nibalim na czele!), jak i amatorzy kolarstwa (a także narciarstwa czy żeglarstwa). Zapraszamy!

Technologia – okulary rowerowe fotochromowe, z polaryzacją lub przyciemnione

Okulary przeciwsłoneczne rowerowe przede wszystkim muszą zapewnić taki komfort widzenia, jakiego oczekujesz, w różnych warunkach – zarówno przy rażącym słońcu, odbijającym się od mokrego asfaltu, jak i w lekko pochmurny dzień. Dzisiaj soczewki okularów sportowych powstają w różnych technologiach optycznych, co przekłada się na odmienne ich „zachowanie” i możliwości.

  • Okulary rowerowe fotochromowe to najnowsze rozwiązanie. Szyba automatycznie przyciemnia się, gdy słońce mocno świeci, jest jasno, i staje się niemal przezroczysta, gdy robi się ciemno lub mgliście. To praktyczne okulary sportowe, które same dostosowują się do warunków. A Ty skupiasz się na jeździe: i osiągach lub przyjemności. Okulary fotochromowe chronią jednak przed rażącym światłem nieco słabiej niż klasyczne modele przyciemniane.
  • Najlepszą ochronę oczu zapewniają okulary kolarskie z polaryzacją – z filtrem, który zapobiega oślepianiu przez słońce odbijające się np. od śniegu albo tafli wody. Soczewki blokują wszelkie odblaski i poświaty, a do tego jeszcze nieco wyostrzają kolory, więc widzenie się poprawia. W większości okulary polaryzacyjne mają dodatkowo filtry UV i naprawdę dobrze chronią.
  • Klasyczne przyciemniane okulary przeciwsłoneczne kolarskie mają tę zaletę, że modele różnią się przepuszczalnością światła, więc łatwiej je dopasować do potrzeb. Soczewki oznaczone są kodami od S0 (to największa przepuszczalność, 80-100%) do S4 (najmniejsza – zaledwie 3-8%). Wiele tego typu modeli ma drugie przezroczyste soczewki, które zmieniamy „na przycisk”.

Przeznaczenie – okulary na rower damskie i męskie, na szosówkę i MTB

Okulary kolarskie to przeważnie klasyczne unisexy o uniwersalnym – sportowym, ale minimalistycznym designie. Dostępne w różnych kształtach, z oprawkami bądź bez, z soczewką różnej wielkości, zwykle regulowane – łatwo je dopasować. Niektóre marki opracowują również specjalne okulary rowerowe damskie, które wyróżniają się delikatniejszą linią, mniejszym rozmiarem czy większą gamą kolorów – warto sprawdzić. Producenci przygotowują ponadto modele okularów dostosowane do stylu jazdy. Przykładowo okulary rowerowe MTB zwykle mają pełną bądź półpełną ramkę, bo więcej oprawki oznacza lepszą ochronę przed wodą i błotem. W modelach szosowych ramka jest z kolei usuwana, aby zapewnić w czasie jazdy rowerem szerokie pole widzenia. Chętnie doradzimy!

Komfort i parametry jazdy – innowacyjne rozwiązania i możliwość regulacji

Poza samymi właściwościami optycznymi duże znaczenie dla efektywności i komfortu jazdy ma także funkcjonalność okularów. W okularach przyciemnianych rewelacyjnie sprawdza się możliwość automatycznej wymiany soczewek (ciemne i zwykłe) przez naciśnięcie przycisku, np. loga marki. Warto także zadbać o system Powerflow – system przepływu powietrza przez ramkę, który przyjemnie wentyluje, zapobiega parowaniu i zwiększa aerodynamikę kolarza. Okulary rowerowe (męskie, a zwłaszcza damskie) powinny mieć do tego w pełni regulowane zauszniki i nosek, tak aby dobrze przylegały do twarzy, ale jej nie uciskały.

Dobre okulary na rower – marka również ma znaczenie!

Jeśli oczekujesz maksymalnej wygody i praktyczności w połączeniu ze zwiększeniem efektywności jazdy, polecamy Ci profesjonalne okulary kolarskie cenionych marek – takich jak włoska firma Rudy Project. W jej okularach jeżdżą kolarze z grup zawodowych, np. Trek Segafredo z Alberto Contadorem czy Bahrain-Merida i Vincenzo Nibali we własnej osobie. Firma sponsoruje ponad 10 tysięcy sportowców na całym świecie i jest znana z innowacyjnych akcesoriów o wysokiej jakości.

Nasz zespół chętnie pomoże wybrać odpowiednie okulary rowerowe – zachęcamy do kontaktu. Sprawdź też pozostałe produkty z kategorii „Odzież rowerowa”: skompletuj z nami cały strój i przydatne akcesoria, oszczędzając czas i pieniądze!