Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
69 376
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Rogi

Pokonywanie długich dystansów bez zmiany pozycji rąk i dłoni na kierownicy z reguły kończy się nadmiernym zmęczeniem i bólem ramion. Traci na tym przede wszystkim rowerzysta, który mimo dużej sprawności mięśniowej nóg, nie jest w stanie przejechać z pełną wydajnością kilku kolejnych kilometrów. Pomoc stanowią rogi do roweru – niewielkie akcesoria montowane na końcach kierownicy przeznaczone głównie dla rowerzystów rekreacyjnych, ale też tych lubiących długie wyczerpujące wyprawy. Można dzięki nim zmieniać pozycję w trakcie jazdy, jak i zwiększać aerodynamikę i tym samym wydłużać dystans możliwy do przejechania.

Czym są rogi do roweru?

Rogi do roweru to nieodzowna część wyposażenia każdego rowerzysty, któremu zależy na komfortowym przejechaniu długiego dystansu – nawet w przypadku jazdy trwającej kilka godzin bez żadnej przerwy. Mają bardzo różną budowę, od krótkich prostych montowanych po bokach kierownicy rowerowej, poprzez dłuższe zagięte nad kierownicą, aż po ergonomiczne zintegrowane z chwytami kierownicy. Poszczególne modele różnią się wielkością, jak i kształtem, a tym samym również sposobem użytkowania i przeznaczeniem. Pod niepozorną konstrukcją kryje się jednak mnóstwo zalet wynikających z ich zastosowania. Rogi rowerowe dają możliwość zmiany pozycji i tak w zależności od ich budowy i ustawienia możemy sprawić, że pozycja będzie wyższa bardziej komfortowa lub dłuższa, bardziej pochylona jednym słowem szybsza. Dodatki te występują z dwoma rodzajami mocowania - z obejmą, mocowane na końcach zewnętrznej części kierownicy i z trzpieniem rozporowym, mocowanym do wnętrza rury kierownicy. Niezależnie od sposobu mocowania ważne jest poprawne dokręcenie obydwu elementów tzn. z odpowiednim momentem (siłą) określanym w Nm. Producenci oferują produkty wykonane z różnych materiałów i o różnym wykończeniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się ergonomiczne chwyty kierownicy zintegrowane z rogami, pokryte powłoką gumowaną lub korkową, zwiększającą pewność trzymania i komfort. Przykładem są tu firmy Ergon i Ergotec oferujące różne rozmiary i kształty tych akcesoriów. Najlżejsze są produkty wykonane z aluminium i włókna węglowego.

Jakie zalety dają rogi rowerowe?

Rogi do kierownicy rowerowej mają mnóstwo zalet, które wynikają w głównej mierze z zachowania ludzkiego ciała podczas jazdy. Rowerzysta może liczyć na:

  • Lepszą aerodynamikę – rogi rowerowe wpływają na aerodynamikę, gdyż przy odpowiednim ustawieniu wymuszają na rowerzyście lekko pochyloną pozycję, prowadzą tym samym do zmniejszenia oporu. W przypadku rowerów szosowych lepszą aerodynamikę zapewnia przystawka do kierownicy zwana lemondką. Lepsza aerodynamika równa się lepszym wynikom – nie bez powodu profesjonaliści wykorzystują rogi kierownicy lub przystawki do jazdy na czas w każdym swoim rowerze, zarówno startowym, jak i treningowym.
  • Większy komfort – rowerzyści wykorzystują rogi do kierownicy także do poprawienia swojego komfortu w trakcie pokonywania najdłuższych i najbardziej wyczerpujących tras. Podczas długich przejazdów można zmieniać pozycję swoich dłoni, dać odpocząć niektórym partiom mięśni i zachować siły do dalszej jazdy. Istotna jest jednak konstrukcja tego akcesorium – powinna być dobrana do preferencji użytkownika (komfort, efektywność) i idealnie dopasowana do kształtu dłoni, tylko wtedy zapewni pełną wygodę.
  • Bezpieczeństwo – dobre rogi rowerowe zapewniają lepszą przyczepność dłoni i tym samym poprawiają chwyt, i to zarówno w przypadku roweru trekkingowego, jak i rowerów MTB. Producenci projektują swoje wyroby w taki sposób, aby zapewnić zarówno nieco lepszą pozycję ciała, jak i zmniejszyć ryzyko ześlizgnięcia się dłoni.

Oczywiście to, czy wybrane rogi na kierownicę będą w stanie spełnić oczekiwania rowerzysty, zależy w głównej mierze od ich jakości. Na naszej podstronie oferujemy różne modele – zarówno te tanie stanowiące idealny wstęp dla każdego początkującego wielbiciela jazdy rekreacyjnej, jak i bardziej kosztowne warianty, dedykowane dla bardziej zaawansowanych. Część z nich dobrze sprawdzi się w rowerze górskim, podczas gdy lemondki ze względu na kształt i mocowanie – w kolarzówce. Informację na temat zastosowania każdego modelu znajdziesz w opisach wszystkich produktów.

Zamów już dziś swoje nowe rogi na kierownicę, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania bez zbędnej zwłoki, a nasi eksperci pomogą dobrać produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb.