Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
69 376
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Rogi

Pokonywanie długich dystansów bez zmiany pozycji rąk i dłoni na kierownicy z reguły kończy się nadmiernym zmęczeniem i bólem ramion. Traci na tym przede wszystkim rowerzysta, który mimo dużej sprawności mięśniowej nóg, nie jest w stanie przejechać z pełną wydajnością kilku kolejnych kilometrów. Pomoc stanowią rogi do roweru – niewielkie akcesoria montowane na końcach kierownicy przeznaczone głównie dla rowerzystów rekreacyjnych, ale też tych lubiących długie wyczerpujące wyprawy. Można dzięki nim zmieniać pozycję w trakcie jazdy, jak i zwiększać aerodynamikę i tym samym wydłużać dystans możliwy do przejechania.

Czym są rogi do roweru?

Rogi do roweru to nieodzowna część wyposażenia każdego rowerzysty, któremu zależy na komfortowym przejechaniu długiego dystansu – nawet jazdy trwającej kilka godzin bez żadnej przerwy. Mają bardzo prostą budowę, która tak naprawdę ogranicza się do elementu długości kilku, kilkunastu centymetrów odpowiednio wyprofilowanego stanowiącego wygodne wsparcie dla dłoni po obydwu stronach kierownicy rowerowej. Pod niepozorną konstrukcją kryje się jednak mnóstwo zalet wynikających z ich zastosowania. Oczywiście poszczególne modele różnią się wielkością, jak i kształtem, a tym samym również sposobem użytkowania i przeznaczeniem.

Rogi rowerowe najczęściej wykonane są z lekkich stopów aluminium, lub z włókna węglowego. Przyjmują kształt owalnych rurek wyprofilowanych tak, aby jak najwygodniej wesprzeć na nich dłonie. Dłuższe z nich w górnej części zakrzywione są do środka kierownicy. Niektóre z nich od zewnątrz wykończone są warstwą antypoślizgowej gumy, która podnosi komfort chwytu, ale też chroni przed ześlizgnięciem się dłoni w trakcie długiej jazdy.

Bezpieczeństwo eksploatacji zapewniają systemy mocowań na zewnątrz lub do wewnątrz rury kierownicy, dzięki czemu akcesoria te są skutecznie zablokowane, przed niekontrolowaną zmianą ich położenia np. w chwili pokonywania największych nierówności lub naporu w momencie pokonywania ciasnego zakrętu. Tak naprawdę wygląd ma dla producentów drugorzędne znaczenie – z reguły nacisk kładzie się na ich kształt gwarantujący pewność i komfort chwytu oraz pewne mocowanie.

Jakie zalety dają rogi rowerowe?

Rogi do kierownicy rowerowej mają mnóstwo zalet, które wynikają w głównej mierze z zachowania ludzkiego ciała podczas jazdy. Rowerzysta może liczyć na:

  • Lepszą aerodynamikę – rogi rowerowe wewnętrzne (górą zagięte do środka) doskonale wpływają na aerodynamikę, gdyż wymuszają na rowerzyście lekko pochyloną pozycję, prowadzą tym samym do zmniejszenia oporu. Lepsza aerodynamika równa się lepszym wynikom – nie bez powodu wielu rowerzystów wykorzystuje rogi kierownicy w każdym swoim rowerze.
  • Większy komfort – rowerzyści wykorzystują rogi do kierownicy także do poprawienia swojego komfortu w trakcie pokonywania najdłuższych i najbardziej wyczerpujących tras. Można w trakcie jazdy zmieniać pozycję swoich dłoni, dać odpocząć niektórym partiom mięśni ramion i odzyskać siły do dalszej jazdy. Istotna jest jednak konstrukcja tego akcesorium – powinna być idealnie dopasowana do kształtu dłoni, tylko wtedy zapewni pełną wygodę.
  • Bezpieczeństwo – dobre rogi rowerowe zapewniają lepszą przyczepność dłoni i tym samym poprawiają chwyt, i to zarówno w przypadku roweru trekkingowego, jak i rowerów MTB. Producenci projektują swoje wyroby w taki sposób, aby zapewnić zarówno nieco lepszą pozycję ciała, jak i zmniejszyć ryzyko ześlizgnięcia się dłoni.

Oczywiście to, czy wybrane rogi na kierownicę będą w stanie spełnić oczekiwania rowerzysty, zależy w głównej mierze od ich jakości. Na naszej podstronie oferujemy zupełnie różne modele – zarówno te tańsze stanowiące idealny wstęp dla każdego początkującego wielbiciela jazdy rekreacyjnej, jak i bardziej kosztowne warianty, dedykowane dla wymagających długodystansowców. Część z nich dobrze sprawdzi się w rowerze górskim MTB, podczas gdy inne ze względu na kształt i mocowanie – w rowerze wyprawowym. Informację na temat zastosowania każdego modelu znajdziesz w opisach wszystkich produktów.

Zamów już dziś swoje nowe rogi na kierownicę, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.