Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
14 155
Kolor
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej

Linki do przerzutek i hamulców rowerowych

Linka hamulcowa — niby niepozorna część roweru, ale aby móc spełnić swoją jakże ważną funkcję w bezpiecznym poruszaniu się nim musi posiadać kilka ważnych cech. Powinna być odpowiednio mocna i wytrzymała oraz doskonale znosić codzienną eksploatację w trudnych warunkach drogowych, dlatego powinna być wykonana ze stali nierdzewnej. Dla uzyskania niskiego współczynnika tarcia jej powierzchnia powinna być szlifowana lub/i pokryta teflonem. Nasze produkty posiadają te wszystkie cechy, dlatego stanowią doskonały wybór w każdej kategorii cenowej – również z uwagi na wysoki poziom zapewnianego bezpieczeństwa. Zapraszamy do przejrzenia wszystkich dostępnych modeli i do złożenia zamówienia już dziś!

Jaką funkcję spełnia linka hamulcowa do roweru?

Możliwość hamowania każdym pojazdem – również rowerem – wymaga użycia hamulców, które powinny być zawsze w pełni sprawne i cechować się siłą hamowania odpowiednią do sposobu eksploatacji danego roweru. Z tego też powodu linka hamulcowa do roweru stanowi bazę Twojego bezpieczeństwa i zarazem element wykonawczy, który uruchamia system hamulcowy oparty na szczękach bądź tarczach hamulcowych.

Współcześnie produkowane linki rowerowe są wykonywane z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Materiał ten przez producentów tych akcesoriów nie jest wybierany przypadkowo, łączy bowiem pełną odporność na pojawienie się ognisk rdzy z zachowaniem wysokiej skuteczności hamowania w wyniku pokrycia stali specjalnymi tworzywami. Należą do nich przede wszystkim polimery, czasami także teflon, a w tańszych wersjach przechodzą proces galwanizowania.

Linka hamulcowa zaatakowana przez rdzę wykonana ze standardowej stali szybko utraciłaby swoje właściwości, mogłaby ulec rozwarstwieniu, a w ostatecznym rozrachunku – przerwaniu. To niebezpieczne zjawisko, którego ryzyko pojawienia się wymusza zastosowanie specjalnych, wyselekcjonowanych materiałów. Linkę pokrywają pancerze hamulcowe – elastyczne, szczelne i gładkie od strony wewnętrznej, dzięki czemu gwarantują odpowiedni poślizg i nie blokują linki hamulców w żadnej pozycji, a zakończone dobrej jakości końcówkami pancerza umożliwiają jego pewne osadzenie w gniazdach ramy i hamulców. Pancerz hamulca odgrywa zatem istotną rolę i z tego względu powinien wraz z samą linką tworzyć zgrany, nierozrywalny duet. Podobne zadanie muszą spełniać linki przerzutkowe, muszą być mocne, wytrzymałe i cechować się wysokim stopniem poślizgu. Tylko wtedy zapewniają precyzyjną pracę przerzutek. Zarówno linki jak i pancerze do przerzutek są cieńsze od hamulcowych.

Czym cechują się linki hamulcowe dostępne w Sklepie Rowerowym Colex?

Wszystkie linki do przerzutek i hamulców rowerowych dostępne w Sklepie Rowerowym Colex są doskonale wykonane, trwałe i wysoce efektywne w swoim działaniu. Pasują do różnych typów rowerów dostępnych na rynku, a przy tym także gwarantujemy ich dużą dostępność oraz oryginalność. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie?

Podzespoły znajdujące się w obrębie układu hamulcowego roweru mają decydujący wpływ na skuteczność hamowania oraz możliwość sukcesywnego wytracania prędkości. Tak jak linka przerzutki wpływa na możliwość płynnej zmiany przełożenia. Niestety wielu rowerzystów zapomina podczas pogoni za skróceniem drogi hamowania o zadbaniu o dosłownie cały układ, który jest tak trwały, jak jego najsłabsze ogniwo. Wielu pasjonatów roweru przykłada dużą wagę jedynie do ostatnich elementów wykonawczych, nie zwracając jednak uwagi na linki rowerowe, które łączą dwa fundamentalne podzespoły – manetki rowerowe oraz ostatni element wykonawczy – szczęki lub zaciski hamulcowe w przypadku tarczówek. Bez linek połączenie tych podzespołów ze sobą nie byłoby możliwe, podobnie jak hamowanie.

Jakie linki do roweru oferujemy?

Oferujemy różne linki hamulcowe – w tym całe, kompletne zestawy, jak i pojedyncze części składowe, które można dopasować pod wymiar do wielkości ramy i swojej własnej konfiguracji. Każda linka hamulcowa do roweru pochodzi od dobrego producenta i jest oryginalna, dostępna wraz z końcówką i dostarczana w formie naciągniętej (przetestowanej) fabrycznie.

Linka rowerowa to nie tylko niewielkie akcesorium, które wymaga konserwacji, wymiany w razie usterki, ale też stałej obserwacji jego stanu. Zachęcamy więc do przejrzenia linek do przerzutek oraz hamulców oferowanych w Sklepie Rowerowym Colex i złożenia zamówienia już dziś – na model pasujący do Twojego roweru! W razie pytań jesteśmy do dyspozycji i chętnie doradzimy w zakupie.