Categories

Filtruj według

Podkategoria
więcej... mniej
Cena
40 1850
Kolor
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Zastosowanie
więcej... mniej

Manetki rowerowe - dźwignie przerzutek

W naszym sklepie COLEX znajdziesz różnorodne manetki rowerowe – zarówno klamkomanetki, jak i manetki kciukowe oraz obrotowe. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów, są przystosowane konstrukcyjnie do konkretnego stylu jazdy i cechują się znakomitą relacją ceny do jakości. Przejrzyj wszystkie i zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Czym są manetki do roweru?

Manetki do roweru stanowią istotny element układu napędowego, umożliwiający rowerzyście precyzyjne sterowanie przerzutkami i idącą za tym zmianę przełożeń. Aktualne rozwiązania są wygodne, wydajne i bezpieczne w codziennej eksploatacji. Odpowiadają za pracę zarówno tylnej, jak i przedniej przerzutki.

Współczesne manetki rowerowe są między innymi dokładnie indeksowane, co oznacza, że ich użycie poprzez naciśnięcie dźwigni lub obrócenie chwytu zmienia bieg o określoną liczbę przełożeń. To rozwiązanie zwiększa komfort jazdy, a zmniejsza ryzyko wyboru błędnego biegu. W przeszłości rowerzyści, chcąc zmieniać biegi, musieli wyczuć ten odpowiedni moment, aby po zadziałaniu dźwignią przerzucić łańcuch na wybraną zębatkę – teraz manetki obrotowe czy modele dźwigniowe robią to precyzyjnie, w zasadzie samodzielnie.

Wszystkie współczesne manetki rowerowe opierają się na nowoczesnej technologii. Dla przykładu mechaniczne klamkomanetki szosowe SRAM mają wbudowany system DoubleTap, zmieniający biegi w górę i w dół za pomocą tej samej łopatki. Funkcja ZeroLoss z kolei odpowiada za zmianę biegu bez żadnych opóźnień związanych z zadziałaniem mechanizmu, co w dużym stopniu wpływa na szybkość zmiany przełożeń.

Ponadto klamkomanetki rowerowe i standardowe przerzutki Shimano są zaprojektowane ergonomicznie, dzięki czemu zmiana przełożeń nie męczy rowerzysty nawet w trakcie wielogodzinnych maratonów podczas jazdy po terenie o zmiennym nachyleniu.

Jakie są rodzaje manetek rowerowych?

Podstawową różnicą pomiędzy manetkami jest ich konstrukcja. Manetka przerzutki może działać jako dźwigniowa (pociąganie lub naciskanie dźwigni) lub obrotowa (poprzez obrócenie manetki nadgarstkiem). Dźwigniowa manetka Shimano/SRAM jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem, podczas gdy obrotowe manetki można dostrzec w budżetowych rowerach, bądź rowerkach dziecięcych ze względu na mniejszą cenę tego rozwiązania.

W nowoczesnych rowerach szosowych powszechnie stosuje się klamkomanetki szosowe. To manetki zintegrowane z klamkami hamulcowymi, są one dostępne w kilku różnych wariantach np. klamkomanetka do przerzutek mechanicznych i hamulców obsługiwanych linką; klamkomanetka do przerzutek mechanicznych i hamulców hydraulicznych; klamkomanetka do przerzutek sterowanych elektronicznie i hamulców hydraulicznych.

Dlaczego manetki rowerowe warto kupić właśnie u nas?

Jako sklep rowerowy COLEX oferujemy wiele produktów, które z całą pewnością spełnią wszelkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Gwarantujemy naszym klientom między innymi bardzo szybką dostawę – zależy nam na tym, aby zamówienia były realizowane sprawnie i dotarły do klienta w możliwie krótkim czasie.

Co więcej, nasza firma zatrudnia doświadczonych ekspertów, którzy służą pełnym wsparciem w wyborze odpowiednich manetek rowerowych. Nasi specjaliści chętnie udzielą porad technicznych, doradzą w kwestii kompatybilności z danym modelem roweru oraz odpowiedzą na wszelkie pytania klienta. Dbamy o to, aby nasi klienci dokonywali świadomych wyborów i byli w pełni zadowoleni z zakupów.